Kategorie

Oczyszczacz powietrza Alfda ALR550 Comfort z filtrem TrueHEPA (95m2)

Oczyszczacz powietrza Alfda ALR550 Comfort z filtrem TrueHEPA (95m2) Powiększ do pełnego rozmiaru

Oczyszczacz powietrza Alfda ALR550 Comfort przeznaczony do maks. powierzchni 95m2. W zestawie posiada uniwersalny filtr alfdaTrueHEPA, który składa się z filtra wstępnego katechinowego i filtra trueHEPA.

Więcej szczegółów


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

INFORMACJE - Oczyszczacz powietrza Alfda ALR550 Comfort z filtrem alfdaTrueHEPA (95m2)

Oczyszczacz powietrza Alfda ALR550 Comfort to urządzenie o eleganckim designie przeznaczone do maks. powierzchni 95m2. Jest niezwykle cichy - uzyskuje tylko 23dB w trybie SLEEP, co pozwala na komfortowe użytkowanie. Oczyszczacz posiada w zestawie filtr TrueHEPA, który pochłania przede wszystkim alergeny wziewne z powietrza, zarodniki pleśni i grzybów, pyły PM10 i PM2,5 oraz sierść zwierząt. Producent, dbając o klienta, opracował także dwa inne filtry - AntiSMOKE lub alfdaCleanAIR, które rozwiązują indywidualne problemy użytkownika.
Oczyszczacz może pracować w czterech prędkościach, co umożliwia użytkownikowi dostosowanie prędkości pracy urządzenia do swoich potrzeb. Alfda ALR550 Comfort znajduje zastosowanie w miejscach, w których przebywają alergicy, astmatycy, osoby o obniżonej odporności, dzieci i osoby starsze, ale na jego efektywnej pracy skorzysta każdy, kto ceni sobie czyste powietrze pozbawione zanieczyszczeń.
Oczyszczacz odznacza się eleganckim designem oraz niewielkim rozmiarem, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca, ponadto może stanowić świetny dodatek do każdego wnętrza.

Alfda ALR550 prezentująca się we wnętrzu mieszkania

Oczyszczacz powietrza Alfda ALR550 posiada czujnik stężenia pyłów PM2,5 i wyświetlając odpowiedni kolor, informuje użytkownika o stanie powietrza w pomieszczeniu:
niebieski = czyste powietrze (mniej niż 20-30ug/m3)
żółty = pogorszenie jakości powietrza (między 20-75ug/m3)
czerwony = wysokie zanieczyszczenie powietrza (więcej niż 65-75ug/m3)

Tak drobny pył (PM2,5) zwany frakcją pyłu, zawiera 50% cząstek o średnicy 2,5 mikrona. Są co najmniej tak duże jak bakterie, dlatego nie można ich zobaczyć gołym okiem.
Ocena jakości powietrza uwzględnia już wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ważne od 2020 r. Oznacza to, że wartość PM 2,5 będzie poniżej 20 ug / m3 dla wskazania czystego powietrza (niebieski)

Zalety i funkcje oczyszczacza powietrza Alfda ALR550 Comfort:

 • Inteligentny czujnik PM2.5
 • Jonizator - działa z mocą 300000 jonów ujemnych na cm3 - funkcję można włączyć lub wyłączyć.
 • Dostępny w 3 rodzajach filtrów - alfda CleanAIR, alfda AntiSMOKE lub alfda TrueHEPA
 • 4 poziomy mocy - sleep>niski>średni>wysoki
 • Automatyczne sterowanie
 • Bardzo cicha praca - od 23dB
 • Timer (4, 8 i 12h)
 • Łatwa obsługa urządzenia

Filtry w zastosowane w oczyszczaczu powietrza Alfda ALR550 Comfort:

Filtry Alfda ALR300 Comfort

 • alfda CleanAIR (opcja) - filtr uniwersalny, składający się z filtra wstępnego (bawełnianego), HEPA oraz HIMOP, o skuteczności 99% przy wielkości cząstek 0,3 μm (mikrona)*. Pochłania przede wszystkim kurz domowy i alergeny. Filtruje także: nieprzyjemne zapachy, gazy takie jak: formaldehyd, benzen, toulen (metylobenzen), ozon; alergeny wziewne różnego rodzaju: pyłki, sierść zwierząt, zarodniki grzybów, roztocza; pył zawieszony w powietrzu PM 2.5μm (mikrona), dym i cząstki sadzy.
 • alfda AntiSMOKE (opcja) - Jego budowa składa się z filtra wstępnego, który eliminuje większe pyły oraz filtra HEPA z węglem aktywnym stosowanego do usuwania niebezpiecznych dla zdrowia substancji zawartych w dymie. Eliminuje zawieszone pyły, PM 2.5, PM10, lotne związku organiczne, ozon, benzen, amoniak, formaldehydy (szkodliwe substancje zapachowe). Dodatkowo zapachy ze spalin, kominków, pieców opalanych drewnem lub dymu tytoniowego. Dodatkowo alergeny wziewne wszelkiego rodzaju, takie jak: pyłki, sierść zwierzęca, zarodniki grzybów, ekskrementy roztoczy, bakterie. Usunie od 99,5% zanieczyszczeń do rozmiaru 0,1 mikrona.* 
 • alfda TrueHEPA Filtr zbudowany z filtra katechinowego wstępnego i filtra trueHEPA. Eliminuje alergeny wziewne wszelkiego rodzaju, takie jak: pyłki, sierść zwierzęca, zarodniki grzybów, roztocza, bakterie i wirusy. Dodatkowo PM 2.5, pył zawieszony w domu, cząsteczki dymu, zapachy. Usunie 99,95% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,1 mikrona.*

*zgodnie z normą EN 1822-1: 2009 powszechnie przyjęta przez Europejski Komitet Normalizacyjny (CEN) dotyczącą wysokoskutecznych filtrów powietrza.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, oczyszczacz Alfda ALR550 spełnia międzynarodowe normy:
Norma EN 1822-1:2009 - norma określająca wysokoskuteczne filtry powietrza (EPA, HEPA, ULPA) potwierdzająca wyjątkową skuteczność filtrów zastosowanych w oczyszczaczu Alfda ALR550. Norma to została przyjęta przez Europejski Komitet Normalizacyjny (CEN).
WHO - Czujnik jakości powietrza uwzględnia już restrykcyjne wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ważne od 2020 r. Oznacza to, że wartość PM 2,5 będzie poniżej 20 ug / m3 dla wskazania czystego powietrza (niebieski)

ALFDA ALR550 jest w pełni zgodny z normami takimi jak:
CE - spełnia wymagania dyrektyw tzw. "Nowego Podejścia" Unii Europejskiej (UE)
CB - Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna
RoHS - unijna dyrektywa Restriction of Hazardous Substances
IEC - Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna  ( IEC 60335-2-65)
oraz posiada certyfikaty międzynarodowych organizacji: AHAM oraz CADR.

W skład zestawu wchodzi:
- oczyszczacz powietrza
- filtr alfda TrueHEPA


DANE TECHNICZNE - Oczyszczacz powietrza Alfda ALR550 Comfort z filtrem alfdaTrueHEPA (95m2)

Model     Alfda ALR550
Pobór energii   W 5 / 14 / 23 /57
Zasilanie   V/Hz 220-240 / 50
Poziom hałasu   dB(A) 23 / 30 / 45 / 50
Powierzchnia pomieszczenia optymalny/maks.  m2 80 / 95
  optymalny/maks.  m3 200 / 240
Przepływ powietrza Sleep/średni/wysoki/Turbo m3/h 81/244/332/462
Filtry wstępny     Tak
Filtry HEPA     Tak
Filtry węglowy     Opcja
Sterowanie      Elektroniczne
Nawilżanie     Nie
Jonizacja     Tak
Możliwość stosowania olejków zapachowych     Nie
Dodatkowe filtry     Katechinowy / Opcjonalnie alfdaAntiSMOKE lub alfdaCleanAir
Funkcje dodatkowe    

timer (4, 8 i 12 godzin)
4-stopniowa praca wentylatora
czujnik PM2,5

Wymiary   mm  460 x 290 x 690
Waga   kg 12
Gwarancja     2 lata